12mln użytkowników bankowości online!

  Aktualności z rynku
  16 sierpnia 2019 (23:51)

Codziennie tysiące Polaków korzysta z bankowości online. Aplikacje bankowe są przez użytkowników uruchamiane po kilka razy dziennie – sprawdzanie kont, przelewy. Strona prnews.pl opublikowała raport z którego wynika, że w Polsce mamy blisko 12 mln użytkowników bankowości mobilnej. Podobne badanie przeprowadził serwis Cashless.pl, który potwierdził, że ich wynik niewiele różnił się od prnews.pl.

Łatwo zatem wywnioskować, że bankowość na smartfonach szybko się rozwija a liczba użytkowników rośnie w zaskakującym tempie. Poniżej dane liczbowe:

  • W Polsce z aplikacji bankowych w 2016 roku korzystało 7,5 mln Polaków, aktualnie korzysta ok. 12mln
  • Wzrost liczby użytkowników przez ostatnie 3 miesiące – 400 000
  • Wzrost liczby użytkowników w skali roku – 2,4 mln
  • Wzrost liczby użytkowników w skali 2,5 roku – 5mln

Wśród banków, na czele plasuje się PKO BP z wynikiem 3mln użytkowników . Drugi wynik przypadł mBank – ok 2mln. Na podium mamy jeszcze ING – 1,8mln klientów.

Tak szybki i dynamiczny wzrost udziału telefonów w bankowości to zasługa rozwoju smartfonów. Od kilku lat telefony mogą zastąpić nam prawie wszystkie urządzenia elektroniczne. Minęły czasy kiedy był tylko komunikatorem, aparatem, budzikiem i przeglądarką internetową. Dziś dominują aplikacje. Telefon jest portfelem, urządzeniem do załatwiania spraw urzędowych, trenerem personalnym, nauczycielem angielskiego, organizatorem wycieczek itd. Smartfon to wszelkiego rodzaju centrum dowodzenia bez którego większość z Nas nie rusza się z domu.

Zespół Shortcredit!