20 mln euro na rozwój Kreditech

  Aktualności z rynku
  4 listopada 2019 (20:56)

Kreditech jest to lendtech pochodzący z Niemiec. Związany z marką Monedo Now, odpowiada za udzielanie pożyczek online z terminem spłaty nawet do 48 miesięcy. Produkt z obszaru e-commerce, klientów pozyskuje dzięki sprzedaży ratalnej Point-Of-Sale.

W Polsce Kreditech zawitał w 2012 roku. Do dnia dzisiejszego z produktu Niemieckiej firmy skorzystało 300 tys. Klientów natomiast na świecie, Kreditech obsłużył 2,8 mln klientów. W Kreditech pracuje ponad 300 osób które odpowiadają za tak dobrze prosperujący lendtech. Firme cechuje wykorzystanie najnowszych technologii i rozwój w kierunku zaawansowanych procesów analitycznych, które pozwolą przyspieszyć weryfikacje oraz podawanie ostatecznych decyzji kredytowych.

Na kontynuowanie rozwoju, firma pozyskała 20mln euro. Źródłami finansowania byli prywatni inwestorzy oraz międzynarodowe venture capital. Polska to jeden z głównych rynków, na którym działa marka Monedo Now.

Cele na rynku e-commerce

Głównym celem firmy jest dotarcie do klientów z dobra sytuacją finansową, klientów sektora bankowego i osób, którzy nie chcą korzystać z usług banków.

Poniżej komentarz Dyrektora Zarządzającego Kreditech Polska

– „Rosnącą grupą naszych klientów są konsumenci, którzy oczekują finansowania „tu i teraz”, bez zawiłych formalności. To dzięki możliwości spełnienia tego oczekiwania udzielamy coraz więcej pożyczek ratalnych POS, we współpracy z partnerami z branży e-commerce, producentami i serwisami płatności”.

Polska jest jednym z głównych i bardzo istotnych rynków, na którym działa Kreditech. Firma nie tylko proponuje usługi finansowe w postaci udzielania pożyczek długoterminowych ale również ma centrum technologiczne pracujące nad jego infrastrukturą.

Kreditech od 2015 roku jest właścicielem Kontomatik – legalną aplikacje zatwierdzoną przez KNF dostarczającą informacje o rachunku. Ponadto do weryfikacji klientów Kreditech korzysta z baz gospodarczych ale dzięki Kontomatik nie jest od nich całkowicie uzależniony.

Oferta firmy zawiera różne produkty finansowania potrzeb konsumpcyjnych, a także usługi „lending as a service”. Dzięki temu partnerzy mogą się zintegrować za pośrednictwem interfejsu API z ich własną platformą i usługami.

Zespół Shortcredit!