Dane dotyczące tegorocznych deklaracji e-PIT

  Aktualności z rynku
  14 maja 2019 (22:58)

Ministerstwo finansów podało następujące dane dotyczące składania e-PIT-ów w 2019 roku:

  • W Polsce obywatele złożyli ok. 16 mln e-PIT-ów
  • Automatycznie rozliczono 2 mln

Nowa usługa - Twój e-PIT za pomocą której mogliśmy składać zeznania rozpoczęła działanie 15 lutego bieżącego roku, tego dnia rozpoczęła się akcja składania PIT-ów. Strona Twój e-PIT pozwoliła Polakom zaoszczędzić czas i dawała możliwość automatycznego rozliczenia na czas ponieważ jeżeli podatnik nie zdążył, zapomniał lub z jakiegoś powodu nie wysłał deklaracji wówczas e-PIT został uznawany za złożony i wysłany.

Coraz więcej Polaków korzysta z e-PIT-ów.

W 2018 roku elektronicznie zostało złożonych ok. 11,4 mln PIT-ów. W stosunku do 2019 roku złożono aż o 40% deklaracji więcej.

Ostateczne dane będziemy mogli poznać dopiero w czerwcu, część Polaków wysłała PIT-y w formie papierowej ostatniego dnia kwietnia a więc część deklaracji mogła jeszcze nie dotrzeć do Urzędów Skarbowych.

Ministerstwo finansów zadeklarowało, ze dzięki usłudze Twój e-PIT będziemy otrzymywać zwroty podatku szybciej niż dotychczas. Czas oczekiwania skrócił się z 3 miesięcy do 45 dni. Od przyszłego 2020 roku z Twój e-PIT będą mogli korzystać przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą ponieważ do aplikacji zostaną wprowadzone rozliczenia PIT-36, PIT-36L oraz PIT-28.

Zespół Shortcredit!