Ile wydamy na Wielkanoc?! Badanie Barometr Provident!

  Aktualności z rynku
  10 kwietnia 2019 (19:25)

Ostatnio przeprowadzone badania Providenta wykazały, że:

  • OK. 50% Polskich rodzin w święta Wielkiej Nocy wyda 563 zł.
  • Rodziny z dziećmi przewidują wydanie kwoty rzędy 615 zł na „Zajączka”.
  • Koszyczek ze święconką poświęci 91% Polaków.

Te badania jednoznacznie pokazują jak bardzo ważne są dla Nas święta i jak szanujemy tradycje.

Wydatki Polaków na święta Wielkanocne? Czy w mniejszych miastach ludzie wydadzą mniej?

Porównując sytuację wydatków świątecznych z poprzednim rokiem, zauważalny jest niewielki wzrost. W tym roku prawie połowa Polaków szacuje, że przeznaczy na Święta o 43 zł więcej niż w zeszłym roku (140zł więcej niż dwa lata temu). Oczywiście rodziny z dziećmi wydadzą więcej pieniędzy bo ok. 615zł natomiast pary bez dzieci ok 460zł.

Druga część dotyczy regionów w Polsce. Czy mieszkańcy mniejszych miejscowości wydadzą więcej? A może mniej? Otóż, z badań Barometr Provident wynika, że nie ma znaczących różnic. Mieszkańcy mniejszych miejscowości wydadzą podobne sumy.

Wyżej przedstawione tendencje nie są zależne od miejsca zamieszkania. Zarówno osoby mieszkające w miastach, jak i mieszkańcy obszarów wiejskich, planują przeznaczyć na tegoroczną Wielkanoc podobne sumy.

Tradycja a finanse

Barometr Providenta jest skierowany do Polaków w wieku od 15 lat i polega na przeprowadzaniu badań pozwalających na zrozumieć zachowania, preferencje i decyzje finansowe konsumentów.

Według Barometru Providenta Polacy są narodem bardzo ceniącym kulturę i tradycje. Ponad 90% pytanych potwierdziło obecność w kościele i Wielka Sobotę i poświęcenie koszyczka. Post w Wielki Piątek zamierza trzymać 44% badanych. Ponad ¾ Polaków spędzi święta w gronie najbliższych natomiast 40% wyjedzie z wizytą do dalszej rodziny by spędzić czas przy Wigilijnym stole.

Kontynuowanie tradycji kojarzy się nam to z rodziną, ciepłem domowym, zwyczajami znanymi z dzieciństwa, które znamy od rodziców. Dlatego staramy się wybierać zwyczaje z najmłodszych lat by umilić święta również własnym pociechom.

Pogodnych i spokojnych świąt oraz mokrego dyngusa życzy

Zespół Shortcredit!