ING Bank udostępnił usługę założenia działalności gospodarczej!

  Aktualności z rynku
  9 maja 2019 (00:45)

Bank ING udostępnił swoim klientom nową, bezpłatną usługę dzięki której możemy z łatwością założyć działalność gospodarczą. To nie pierwsza placówka, która udostępniła taką usługę, w swojej ofercie ma to również bank PKO Bank Polski.

Oczywiście działalność gospodarczą możemy również założyć poprzez stronę internetową Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Rejestracji będziemy mogli dokonać z poziomu Mojego ING. Bank starał się aby uprościć rejestracje do maksimum, wiele okienek ma wypełniać się poprzez zaciągnięcie danych klienta z banku. Podpis na wniosku o otwarcie działalności składamy za pomocą Profilu Zaufanego. Wniosek dale możliwość rejestracji firmy w CEiDG.

Kto może załozyc działalność w Moim ING?

  • osoba fizyczna
  • pełnoletnia (ukończyła 18 lat)
  • jest rezydentem Polski
  • jest obywatelem Polski
  • użytkownik Mojego ING

Podczas procesu zakładania działalności bank automatycznie utworzy konto bankowe, który zostaje uruchomiony po otrzymaniu informacji z CEiDG o dokonaniu rejestracji. Taką informacje klient powinien otrzymać smsem. Czas oczekiwania to nawet kilka godzin. Natomiast mailowo powinniśmy otrzymać takie dane firmy jak NIP i REGON.

Dodatkowa nowość oferowana przez ING to możliwość wykonywania czynności w Moim ING za pomocą komend głosowych z wykorzystaniem asystenta google.

Zespół Shortcredit!