Kolejna fuzja na rynku - Millennium przejmuje Eurobank!

  Aktualności z rynku
  2 kwietnia 2019 (23:53)

W listopadzie zeszłego roku pojawiła się informacja o fuzji na rynku bankowym. Societe Generale (właściciele Eurobanku) oraz Millennium zawarły 5 listopada 2018 roku umowę na 1,8 mld złotych dotycząca przejęcia 99% akcji Eurobanku przez Millennium bank. Prezes UOKiK wydał zgodę Bankowi Millennium na fuzję natomiast aktualnie pozostaje czekać na ostateczne zgody nadzorców rynku. Ostatecznie fuzja ma się w pełni dokonać pod koniec 4 kwartału 2019 roku.
Szacuje się, że po przejęciu Bank Millennium wskoczy na 6 miejsce pod względem ilości klientów na rynku Polskim. Millennium zyska ok. 1,4 mln klientów.
Fuzja sprawi, że udział kredytów hipotecznych zmniejszy się do poziomu poniżej 25% całego portfela. Założeniem Millenium po fuzji jest zwiększenie sprzedaży kredytów o 40% nowym klientom. Procesy integracyjne mają kosztować ok 350 mln zł. Centrale maja się znajdować w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.
W Polsce rynek bankowy zmienia się dość intensywnie. Ostatnimi czasy Santander Bank Polska wykupił część Deutsche Banku. Reiffeisen został przejęty przez BGŻ BNP Paribas.
Eurobank udostępnił statystyki za zeszły rok, z których Wynika, że  z aplikacji banku korzysta ok. 100 tysięcy użytkowników. Przybyło 125 tysięcy nowych usługobiorców.

Ponad to:

  • Działalność bankowa eurobanku osiągnęła w 2018 roku wynik 721,4 mln zł. Rok wcześniej ten rezultat był na poziomie 717,2 mln zł.
  • Saldo kredytów udzielanych przez eurobank wyniosło 5,8 mld zł. Nastapił wzrost o 7,4% w stosunku do zeszłego roku.
  • Wynik netto wynosił 103,1 mln zł czyli zanotowanie kolejnego wzrostu ( w 2017 roku 102,8 mln zł)
  • Wynik depozytów zanotował wzrost o 13,5 % i wyniósł 7,7 mld zł. Był to najlepszy wynik eurobanku dotychczas

Zespół Shortcredit!