Revolut w pigułce!

  Aktualności z rynku
  6 maja 2019 (20:32)

W bardzo szybkim tempie na rynku fintech rozwija się aplikacja zwana Revolut. Każdemu z Nas mogła obić się ta nazwa o uszy. Ostatnie badania pokazały, że w ciągu 9 miesięcy liczba Polaków korzystających z aplikacji wzrosła o 100%. Aktualnie szacuje się, że z aplikacji korzysta ok 1% Polskich klientów.

Czym jest revolut?

Revolut jest fintechem oferującym konsumentom wielowalutową kartę połączoną z aplikacją mobilną. Ta usługa pozwala użytkownikom na szybka wymianę walut, transfer środków między posiadaczami revoluta oraz pełna kontrole i wgląd w swoje saldo w czasie rzeczywistym. Dodatkowo można również dokonać zakupu:

  • ubezpieczenia podróżujących
  • ubezpieczenia smartfona
  • kryptowalut

Revolut to jeden z najszybciej rozwijających się i jednocześnie znanych fintechów na świecie. Europa liczy sobie już 4 mln użytkowników. Celem przedsiębiorstwa jest zdobycie 100 mln klientów w ciągu 5 najbliższych lat.

Aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem, klienci są bardzo zadowoleni z usługi, według opinii głównymi zaletami Revoluta są przede wszystkim:

  • Niskie koszty wymiany walut
  • Wysokie UX (user experience – dopasowanie usługi do zachowań użytkowników)
  • Sprawność w weryfikacji

Revolut miał również swoje drobne problemy takie jak stosowanie AML lub sposób rekrutacji pracowników lecz są to tak niezauważalne aspekty, że nie wpłynęły znacząco na rozwój firmy.

Pod koniec roku 2018 przyznano Revolutowi licencje elektronicznego pieniądza na Litwie. Firma otrzymała również licencje bankową Europejskiego Banku Centralnego co pozwoli w przyszłości rozszerzyć pakiet usług o pożyczki oraz przyjmowanie lokat.

Przedsiębiorstwo postawiło na dynamiczny rozwój. Czasami może odbić się to negatywnie na efektywności natomiast w przypadku Revoluta nie ma wątpliwości, że baza klientów sukcesywnie się poszerza.

W Polsce Revolut ma już 400 tyś. Klientów co stanowi ponad 1% społeczeństwa.

Zespół Shortcredit.pl!