Czym jest refinansowanie pożyczki?

  Porady pożyczkowe
  9 stycznia 2019 (23:42)

Część firm pożyczkowych nie daje możliwości przedłużania teriminu spłaty zaciągniętej pożyczki. Ma to związek między innymi z ustawą antylichwiarską. Czy to oznacza, że jesteśmy zmuszeni sztywno trzymać się terminu 30 dni jeżeli na taki okres spłaty się zdecydowaliśmy? Odpowiedź znajdziemy w dalszej części artykułu.

Czym jest refinansowanie pożyczki?

Refinansowanie polega na pokryciu wcześniej zaciągniętego zobowiązania pożyczką z innej firmy. Jest do de facto forma przedłużenie spłaty o kolejny miesiąc. Kredytobiorca, który od czasu do czasu korzysta z dodatkowych finansowań takich jak pożyczki przez internet, musi dokonywać spłat na czas by nie nie popsuć historii kredytowej. W przeciwnym wypadku może być problem z kolejnymi pożyczkami w przyszłości. Refinansowanie pożyczki jest rozwiązaniem, które nie ma negatywnego wpływu na historię. Pod tym względem to bezpieczny sposób na przedłużenie spłaty poprzedniego zobowiązania.

Jak to działa?

Jeżeli z naszej sytuacji finansowej jasno wynika, że nie będziemy w stanie w terminie spłacić całe zobowiązanie należy zgłosić ten fakt firmie, która nam tej pożyczki udzieliła. Będziemy zobowiązni wypełnić wniosek o refinansowanie. Dla ułatwienia całej procedury firmy odciążają klientów I same zajmują się poszukiwaniem pożyczki refinansującej wraz z załatwieniem formalności. Gdy uda się znaleźć kredytodawcę nastąpi przelew. To wszystko należy zrobić jeszcz przed upłynięciem terminu spłaty pierwszej pożyczki.

Zalety refinansowania?

  1. ) Refinansowanie jest rozwiązaniem problemu spłaty pierwszego zobowiązania,
  2. ) Nie musimy obawiać się konsekwencji ze strony pierwszego kredytodawcy związanych ze spóźnieniem spłaty,
  3. ) Nienaruszona histora kredytowa,
  4. ) Prosta procedura

Wady refinansowania

  1. ) Głównym I tak na prawdę jedynym minusem refinansowania jest ryzyko w popadnięcie w spiralę pożyczkową – zjawisko w którym to z jednej pożyczki wpadamy w następną.

Refinansowanie – korzystanie z głową.

Decyzja o skorzystaniu z pożyczki refinansującej musi być dobrze przemyślana. Czasem zdażają się sytuację w których nie mamy wyjścia I musimy przesunąć spłatę, pożyczkodawcy również to rozumieją dlatego właśnie powstała możliwość refinansowania. Musimy przeanalizować czy rzeczywiście nie uda nam się zmieścić w terminie. Czy nasz problem ze spłatą jest nie do rozwiązania. Pamiętajmy, że pożyczka refinansująca to kolejne zadłużenie, którego nie mieliśmy w planach, a które trzeba spłacić by nie mieć nieprzyjemności z działem windykacji lub ewentualnych kar pieniężnych.

Zespół Shortcredit!