Pożyczka na umowa zlecenie! Teraz to możliwe!

  Porady pożyczkowe
  25 lutego 2019 (23:46)

Chcąc dofinansować swój budżet Polacy chętnie sięgają po kredyty, oferowane przez banki. Wraz z postępem otrzymanie takiego zastrzyku gotówki staje się coraz łatwiejsze. W związku z tym banki coraz bardziej wychodzą naprzeciw klientom i rozszerzają swoją ofertę.

Dotychczas aby otrzymać kredyt, bank wymagał od wnioskującego zatrudnienia na umowę o pracę. To oczywiście rodzaj gwarancji dla banków, które chcą mieć pewność, że zaciągnięty dług zostanie spłacony. Dziś banki w odpowiedzi na potrzeby ludzi udostępniły ofertę, która pozwala na pożyczkę bez umowy o pracę.

Jednym z banków oferujących kredyt na umowę zlecenie jest Nest Bank. Decydując się na tą placówkę możemy wnioskować nawet na 250 000 zł na 144 miesiące. Jest to aktualnie najwyższa oferowana kwota wśród wszystkich banków udzielających kredyty na umowę o pracę. Ponadto warto również sprawdzić ofery banków Getin Bank, Santander Consumer Bank, Credit Agricole, ING Bank Śląski, Eurobank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, Citi Handlowy, PKO BP T-Mobile Usługi Bankowe, Toyota Bank oraz Millennium.

Zdolność kredytowa – czy forma zatrudnienia jest najwazniejsza?

Wbrew ogólnej opinii forma zatrudnienia nie jest najistotniejsza ponieważ na zdolność kredytowa składa się tak naprawdę kilka czynników o podobnej ważności. Istotny jest również staż pracy, wysokość pensji, inne zobowiązania, wiek i stan cywilny, posiadanie dzieci (ilość osób na utrzymaniu), historia kredytowa. Tak naprawdę aby przekonać bank do udzielenia pożyczki należy mieć stały dochód.

Banki zwykle akceptują umowę o pracę, umowę zlecenie lub o dzieło, jednoosobową działalność gospodarczą, rente lub emeryture, gospodarstwo rolne, kontrakt, powołanie, mianowanie. Należy złożyć wniosek oraz przedstawić zaświadczenie o dochodach. Są banki dające możliwość kredytu po weryfikacji wyciągu z konta. Bank sprawdza historię rachunku, który możemy samodzielnie wygenerować z bankowości online i na tej podstawie bank może udzielić pożyczki.

W jaki sposób starac się o pozyczkę na umowę zlecenie?

Wnioskować o kredyt możemy na następujące sposoby: Wypełnienie formularza online i weryfikacja telefoniczna lub osobista wizyta w oddziale banku. Najłatwiejszą i najszybszą formą bez wychodzenia z domu jest wnioskowanie o pożyczkę online.

Kroki przy aplikowaniu online:

  • Wypełnienie formularza lub w niejasnych sytuacjach kontakt z infolinie oraz podanie danych osobowych
  • Przedstawienie szczegółów i warunków umowy.
  • Wybór metody zawarcia umowy – telefonicznie lub za pośrednictwem kuriera.

Kredyt hipoteczny – czy jest szansa z umową zlecenie?

Banki poszły o krok dalej. Niektóre z nich oferują nawet kredyt hipoteczny z umową zlecenie. Jak zatem mieć szanse na uzyskanie go? Należy przede wszystkim wykazać, że otrzymujemy wynagrodzenie z danego miejsca pracy ponad 6 miesięcy. Oczywiście to nie jedyny warunek ale jeden z najistotniejszych, który trzeba spełnić przede wszystkim. Apelujemy jednak o przemyślenie każdej decyzji kredytowej.

Jeżeli nie potrzebny nam zastrzyk dużej gotówki możemy zdecydować się na chwilówke online. Wnioskowanie jest niekiedy łatwiejsze a wiele instytucji oferuje pierwsze pożyczki przez internet za darmo!

Zespół Shortcredit!